Hovedbestyrelsen er Liberal Alliances organisatoriske ledelse, der træffer beslutninger i organisatoriske og større partistrategiske spørgsmål. Hovedbestyrelsen består af partiformanden, organisationsformanden, den organisatoriske næstformand, folketingsgruppen, alle storkredsformænd, en LAU-repræsentant og otte landsmødevalgte medlemmer.

Alex Vanopslagh
Partiformand og medlem af Folketinget
alex.vanopslagh@ft.dk

Helle von Wildenrath Løvgreen 
Organisationsformand
von_wildenrath@hotmail.com

Nikolaj Steffenauer
Organisatorisk næstformand
nikolaj@steffenauer.dk

Aksel Tarras Madsen
Formand for Nordsjællands storkreds
atm@tarras.dk

Anders Paabøl Christensen
Næstformand Østjyllands storkreds
anderspopsy@gmail.com

Camilla Louise Silfverberg
Formand for Fyns storkreds
silfverberg-LA@svendborgmail.dk

Carl Andersen
Valgt af landsorganisationen
carl-er-mig@hotmail.com

Carsten Andersen
Næstformand for Sydjyllands storkreds
carstenandersen78@hotmail.com

Carsten Frederiksen
Formand for Københavns Omegns storkreds
mrcarstenfrederiksen@hotmail.com

Gustav Vind Rasmussen
Valgt af landsorganisationen
gustavvindrasmussen4@gmail.com

Hans Petter Dalen
Valgt af landsorganisationen
hp@la-roskilde.dk

Henrik Dahl
Medlem af Folketinget
Henrik.Dahl@ft.dk

Johnny Heinmann
Formand for Vestjyllands storkreds
johnny@heinmann.dk

Kenneth Skatka Hammer 
Formand for Nordjyllands storkreds
kenneth@skatkahammer.dk

Lars Berg Andersen
Valgt af landsorganisationen
lars.berg.andersen@liberalalliance.dk

Lasse Cederquist
Formand for Københavns og Bornholms storkreds
lasse@cederquist.dk

Mick Keller
Formand for Sjællands storkreds
mick@mickkeller.dk

Nicolai Wøldike Sandager
Valgt af landsorganisationen
nicolai@sandager.org

Ole Birk Olesen
Medlem af Folketinget
Ole.Birk@ft.dk

Ole Holleufer
Valgt af landsorganisationen
ole@holleufer.dk

Simon Fendinge Olsen
LAU-formand
fendinge@live.com

Steffen Larsen
Valgt af landsorganisationen
el.ste@hotmail.com

Søren Nielsen
Valgt af landsorganisationen
gnom-1994@hotmail.com