Kontakt vores sekretariat på Christiansborg

Alle borgerhenvendelser sendes til borgerhenvendelse@liberalalliance.dk, hvor der kan forventes svar i løbet af 14 dage.

Andre henvendelser rettes til en af personerne nedenunder, eller til info@liberalalliance.dk.

Medlemshenvendelser vedrørende medlemskab, kontingent, indmeldelse og medlemsdatabase rettes ligeledes til info@liberalalliance.dk.

Pressehenvendelser på telefon 61 62 49 49 eller rettes til en af pressemedarbejderne nedenfor.

Presse og kommunikation

Kommunikationschef og særlig rådgiver
Kim Bové
+45 61 62 34 33
Kim.Bove@ft.dk
Kommunikationskonsulent - Ansvarlig for digital kommunikation
Marcus Stoltze
+45 61 62 30 87
marcus.stoltze@ft.dk
Rådgiver
Nicolai Svejgaard
+45 61 62 53 34
Nicolai.Poulsen@ft.dk
Politisk assistent
Gustav Skov-Andersen
+45 61 62 33 50
Gustav.Skov-Andersen@ft.dk

Organisation

Organisationschef og kst. Sekretariatschef
Jakob Alexander Sundberg
+45 33 37 49 48
jakob.alexander.sundberg@ft.dk
Organisationskonsulent
Niels Dalsgaard
+45 61 62 52 04
Niels.Dalsgaard@ft.dk

Politisk-økonomisk sekretariat

Politisk konsulent
Kasper Strassmann
+45 33 37 49 35
Kasper.Strassmann@ft.dk
Politisk konsulent
Anders Madsen
+45 33 37 49 71
Anders.Madsen@ft.dk

Medlemsassistenter mv.

Assistent for Alex Vanopslagh, Ole Birk Olesen og Henrik Dahl
Solvej Kjeldgaard
+45 33 37 49 32
solvej.kjeldgaard@ft.dk