Kontakt vores sekretariat på Christiansborg

Alle borgerhenvendelser sendes til borgerhenvendelse@liberalalliance.dk, hvor der kan forventes svar i løbet af 14 dage.

Andre henvendelser rettes til en af personerne nedenunder, eller til info@liberalalliance.dk.

Medlemshenvendelser vedrørende medlemskab, kontingent, indmeldelse og medlemsdatabase rettes til medlem@liberalalliance.dk

Pressehenvendelser til Peter Bollerup på +45 61 62 39 72 eller til pressetelefonen på +45 61 62 49 49

Presse og kommunikation

Pressechef
Peter Bollerup Andersen
+45 61 62 39 72
peter.bollerup@ft.dk
Kampagnechef
Mads Korsholm
+ 61 61 39 51
mads.korsholm@ft.dk
Digital redaktør
Kim Jessica Axholt
+ 61623289
kim.jessica.axholt@ft.dk
Rådgiver
Nicolai Svejgaard
+45 61 62 53 34
Nicolai.Poulsen@ft.dk

På barsel!
Kommunikationsstudent
Jeppe Kirkeskov
+45 61 62 35 93
jeppe.kirkeskov@ft.dk
Kommunikationspraktikant
Frederik Ambjørn

Organisation

Sekretariatschef
Steffen Wegner Mortensen
+45 61 62 53 54
Steffen.mortensen@ft.dk
Organisationschef
Jakob Alexander Sundberg
+45 33 37 49 48
jakob.alexander.sundberg@ft.dk
Organisationskonsulent
Niels Dalsgaard
+45 61 62 52 04
Niels.Dalsgaard@ft.dk
Akademisk student
Sebastian Savio Nørby
+45 61 62 34 70
Sebastian.Noerby@ft.dk

Politisk-økonomisk sekretariat

Politisk konsulent
Kasper Strassmann
+45 33 37 49 35
Kasper.Strassmann@ft.dk
Politisk konsulent
Anders Madsen
+45 33 37 49 71
Anders.Madsen@ft.dk

Medlemsassistenter mv.

Assistent for Alex Vanopslagh, Ole Birk Olesen og Henrik Dahl
Solvej Kjeldgaard
+45 33 37 49 32
solvej.kjeldgaard@ft.dk