Kontakt vores sekretariat på Christiansborg

Alle borgerhenvendelser sendes til borgerhenvendelse@liberalalliance.dk, hvor der kan forventes svar i løbet af 14 dage.

Andre henvendelser rettes til en af personerne nedenunder, eller til info@liberalalliance.dk.

Henvendelser vedrørende medlemskab, kontingent, indmeldelse og medlemsdatabase rettes til medlem@liberalalliance.dk – eller telefon:  61 62 36 42 (Nana Halmark)

Pressehenvendelser på telefon 61 62 49 49 eller rettes til en af pressemedarbejderne nedenfor.

Presse og kommunikation

Kontakt os på vores pressetelefon 61 62 49 49 (ikke sms) eller ring til en af pressemedarbejderne nedenfor.

Anne Kirstine Cramon
Presse- og kommunikationschef
+45 61 62 49 71
anne.kirstine.cramon@ft.dk

Peter Bollerup Andersen (Orlov)
Presserådgiver
+45 61 62 50 45
peter.andersen@ft.dk

Marcus Stoltze
Kommunikationskonsulent – Digital kommunikation
+45 61 62 30 87
marcus.stoltze@ft.dk

Christoffer Lindhardt More
Kommunikationsrådgiver
+45 61 62 30 86
christoffer.more@ft.dk

Organisation

Jakob Alexander Sundberg
Organisationskonsulent
+45 33 37 49 48
jakob.alexander.sundberg@ft.dk

Niels Dalsgaard
Organisationskonsulent
+45 61 62 52 04
Niels.Dalsgaard@ft.dk

Nana Halmark Thomsen
Projektkoordinator
+45 61 62 36 42
Nana.Thomsen@ft.dk

Politisk-økonomisk sekretariat

Kasper Strassmann
Politisk Konsulent
+45 33 37 49 35
Kasper.Strassmann@ft.dk

Anders Madsen
Politisk konsulent
+45 33 37 49 71
Anders.Madsen@ft.dk

Medlemsassistenter mv.

Lone Mcphee
Assistent for Henrik Dahl
+45 61 62 45 69
lone.mcphee@ft.dk

Solvej Kjeldgaard
Assistent for Alex Vanopslagh og Ole Birk Olesen
+45 33 37 49 32
solvej.kjeldgaard@ft.dk