Kontakt vores sekretariat på Christiansborg

Alle borgerhenvendelser sendes til borgerhenvendelse@liberalalliance.dk, hvor der kan forventes svar i løbet af 14 dage.

Andre henvendelser rettes til en af personerne nedenunder, eller til info@liberalalliance.dk.

Henvendelser vedrørende medlemskab, kontingent, indmeldelse og medlemsdatabase rettes til medlem@liberalalliance.dk – eller telefon:  61 62 36 42 (Nana Halmark)

Pressehenvendelser på telefon 61 62 49 49 eller rettes til en af pressemedarbejderne nedenfor.

Presse og kommunikation

Kontakt os på vores pressetelefon 61 62 49 49 (ikke sms) eller ring til en af pressemedarbejderne nedenfor.

Anne Kirstine Cramon
Presse- og kommunikationschef
+45 61 62 49 71
anne.kirstine.cramon@ft.dk

Marcus Stoltze
Kommunikationskonsulent – Digital kommunikation
+45 61 62 30 87
marcus.stoltze@ft.dk

Organisation

Karsten Anker Petersen
Sekretariats- og kampagnechef
+45 61 68 57 34
karsten.petersen@ft.dk

Jakob Alexander Sundberg
Organisationschef
+45 33 37 49 48
jakob.alexander.sundberg@ft.dk

Niels Dalsgaard
Organisationskonsulent
+45 61 62 52 04
Niels.Dalsgaard@ft.dk

Nana Halmark Thomsen
Projektkoordinator
+45 61 62 36 42
Nana.Thomsen@ft.dk

Politisk-økonomisk sekretariat

Joachim B. Olsen
Politisk rådgiver
+45 33 37 49 01
Joachim.Olsen@ft.dk

Kasper Strassmann
Politisk konsulent
+45 33 37 49 35
Kasper.Strassmann@ft.dk

Anders Madsen
Politisk konsulent
+45 33 37 49 71
Anders.Madsen@ft.dk

Medlemsassistenter mv.

Solvej Kjeldgaard
Assistent for Alex Vanopslagh, Ole Birk Olesen og Henrik Dahl
+45 33 37 49 32
solvej.kjeldgaard@ft.dk