Kontakt vores sekretariat på Christiansborg

Alle borgerhenvendelser sendes til borgerhenvendelse@liberalalliance.dk, hvor der kan forventes svar i løbet af 14 dage.

Andre henvendelser rettes til en af personerne nedenunder, eller til info@liberalalliance.dk.

Henvendelser vedrørende medlemskab, kontingent, indmeldelse og medlemsdatabase rettes til medlem@liberalalliance.dk – eller telefon:  61 62 36 42 (Nana Halmark)

Pressehenvendelser på telefon 6162 4949 (ikke sms) eller rettes til en af pressemedarbejderne nedenfor.

Presse

Kontakt os på vores pressetelefon 61 62 49 49 (ikke sms) eller ring til en af pressemedarbejderne nedenfor.

Line Ernlund
Pressechef
+45 61 62 54 65
line.ernlund@ft.dk

Inger Schroll-Fleischer
Presserådgiver
+45 61 62 41 45
inger.schroll-fleischer@ft.dk

Peter Bollerup Andersen
Presserådgiver
+45 61 62 50 45
peter.andersen@ft.dk

Kommunikation

Robin Juel Johansen
Kommunikationschef
+45 61 62 54 03
robin@liberalalliance.dk

Marcus Stoltze
Kommunikationskonsulent – Digital kommunikation
+45 61 62 30 87
marcus.stoltze@ft.dk

Theo Bat Schandorff
Instruktør & Producer
+45 61 62 55 00
theo@liberalalliance.dk

Frederikke Joy Kindt-Larsen
Juniorkonsulent
+45 61 62 55 13
frederikke.kindt-larsen@ft.dk

Christoffer Lindhardt More
Akademisk student
+45 61 62 30 86
christoffer.more@ft.dk

Organisation

Mikael Ballegaard Gotfredsen
Direktør
+45 61 62 49 05
Mikael.Gotfredsen@ft.dk

Jakob Alexander Sundberg
Organisationskonsulent
+45 61 62 50 28
jakob.alexander.sundberg@ft.dk

Niels Dalsgaard
Organisationskonsulent
+45 61 62 52 04
Niels.Dalsgaard@ft.dk

Sebastian Savio Nørby
Piccolo
+45 61 62 36 38
sebastian.norby@ft.dk

Nana Halmark Thomsen
Projektkoordinator
+45 61 62 36 42
Nana.Thomsen@ft.dk

Politisk-økonomisk sekretariat

Simon Hauberg-Lund
Chef for politisk-økonomisk sekretariat
+45 33 37 49 75
simon.hauberg-lund@ft.dk

Kasper Strassmann
Politisk konsulent
+45 33 37 49 35
kasper.strassmann@ft.dk

Frederik Leisner
Akademisk student
+45 61 62 36 82
Frederik.Leisner@ft.dk

Anders Madsen
Politisk konsulent
+45 33 37 49 71
Anders.Madsen@ft.dk

Medlemsassistenter mv.

Lone Mcphee
Assistent for Christina Egelund og Henrik Dahl
+45 61 62 45 69
lone.mcphee@ft.dk

Solvej Kjeldgaard
Assistent for Joachim B. Olsen og Villum Christensen
+45 33 37 49 32
solvej.kjeldgaard@ft.dk

Marianne Sand
Assistent for Leif Mikkelsen og Laura Lindahl
+45 33 37 49 52
marianne.sand@ft.dk

Birgitte Møller
Assistent for May-Britt Kattrup og Carsten Bach
+45 33 37 49 58
birgitte.moller@ft.dk