Kontakt vores sekretariat på Christiansborg

Alle borgerhenvendelser sendes til borgerhenvendelse@liberalalliance.dk, hvor der kan forventes svar i løbet af 14 dage.

Andre henvendelser rettes til en af personerne nedenunder, eller til info@liberalalliance.dk

Medlemshenvendelser vedrørende medlemskab, kontingent, indmeldelse og medlemsdatabase rettes til medlem@liberalalliance.dk

Pressehenvendelser til:
Pressetelefonen på +45 61 62 49 49

Hvis ikke muligt, så kontakt:
Peter Bollerup: +45 61 62 39 72
Mads Strange Vaarby: + 45 61 62 35 26

Presse

Pressechef
Peter Bollerup Andersen
+45 61 62 39 72
peter.bollerup@ft.dk
Politisk rådgiver
Mads Strange Vaarby
+ 45 61 62 35 26
mads.strange@ft.dk

Kampagne

Kampagnechef
Mads Korsholm
+45 61 62 39 51
mads.korsholm@ft.dk
Kampagnerådgiver
Mads Holsbo
+ 45 61 62 42 10
mads.holsbo@ft.dk
Videograf og klipper
Ludvig Leman Hansen
+45 61 62 50 18
ludvig.hansen@ft.dk

Politisk rådgivning

Chefrådgiver
Nicolai Svejgaard
+ 45 61 62 53 34
Nicolai.poulsen@ft.dk
Kommunikationsrådgiver
Sebastian Nørby
+45 61 62 34 70
Sebastian.Noerby@ft.dk

Digital & SoMe

Digital chef
Kim Jessica Axholt
+ 45 61 62 32 89
kim.jessica.axholt@ft.dk

Folketingsgruppens sekretariat

Sekretariatschef
Steffen Wegner Mortensen
+45 61 62 53 54
Steffen.mortensen@ft.dk
Økonomi- & Administrationschef
Jakob Alexander Sundberg
+45 33 37 49 48
jakob.alexander.sundberg@ft.dk

Politisk-økonomisk sekretariat

PØ-chef
Kasper Strassmann
+45 33 37 49 35
Kasper.Strassmann@ft.dk
Politisk konsulent
Anders Madsen
+45 33 37 49 71
Anders.Madsen@ft.dk

Medlemsassistenter mv.

Ledende sekretær og assistent for Alex Vanopslagh, Ole Birk Olesen
Solvej Kjeldgaard
+45 33 37 49 32
solvej.kjeldgaard@ft.dk
Assistent for Lars-Christian Brask, Sandra Elisabeth Skalvig og Steffen Frølund
Gitte Agnethe Buggild
gitte.buggild@ft.dk
Assistent for Jens Meilvang, Alexander Ryle og Helene Artmann Andresen
Maikin Isholm Højgaard
maikin.hoejgaard@ft.dk
Assistent for Carsten Bach, Steffen Larsen og Louise Brown
Marianne Sand
marianne.sand@ft.dk
Assistent for Henrik Dahl, Solbjörg Jakobsen og Katrine Daugaard
Lone Bennedsen McPhee

Henvendelse om skolematerialer og merchandise mm.

Piccoline
Agnes Grundahl
Tlf.: 61 62 44 80
Mail: agnes.grundahl@ft.dk