Kontakt vores sekretariat på Christiansborg

Alle borgerhenvendelser sendes til mail@liberalalliance.dk, hvor der kan forventes svar i løbet af 14 dage.

Medlemshenvendelser vedrørende medlemskab, kontingent, indmeldelse og medlemsdatabase rettes til medlem@liberalalliance.dk.

Spørgsmål og henvendelser angående Europa-Parlamentsvalget 2024 rettes til ep@liberalalliance.dk.

Pressehenvendelser til:
Pressetelefonen på +45 61 62 49 49

Hvis ikke muligt, så kontakt:
Peter Bollerup Andersen: +45 61 62 39 72
Sebastian Nørby: +45 61 62 34 70
Louise Juul Christensen: +45 61 62 43 80
Mads Strange Vaarby: +45 61 62 35 26

Presse

Pressechef & souschef for sekretariatet
Peter Bollerup Andersen
+45 61 62 39 72
peter.bollerup@ft.dk
Presse- & kommunikationsrådgiver
Sebastian Nørby
+45 61 62 34 70
sebastian.noerby@ft.dk
Presse- & politisk rådgiver
Louise Juul Christensen
+45 61 62 43 80
louise.christensen@ft.dk
Politisk rådgiver
Mads Strange Vaarby
+45 61 62 35 26
mads.strange@ft.dk

Kampagne & Digital

Chef for Kampagne & Digital
Nicholas Prüsse Hansen
+45 61 62 59 01
nicholas.hansen@ft.dk
Digital ansvarlig
Kristian Ploug
+45 61 62 53 97
kristian.ploug@ft.dk
SoMe-ansvarlig
Emma Moos
+45 61 62 53 94
emma.moos@ft.dk
Videoprojektansvarlig
Jeppe Kirkeskov
+45 61 62 55 52
jeppe.kirkeskov@ft.dk
Kampagnekonsulent
Kristian Henriksen
+45 61 62 51 68
kristian.henriksen@ft.dk
Kampagnerådgiver
Mads Holsbo
+45 61 62 42 10
mads.holsbo@ft.dk
Kampagnemedhjælper
Simon Vind
+45 61 62 53 98
simon.vind@ft.dk
Kampagnemedhjælper
August Fornitz
+45 61 62 53 95
august.fornitz@ft.dk

Folketingsgruppens sekretariat

Sekretariatschef
Andreas Bach Mortensen
+45 61 62 55 15
andreas.bach.mortensen@ft.dk
Organisationschef
Andrea Vinjebo
+45 61 62 59 02
andrea.vinjebo@ft.dk
Økonomi- & Administrationschef
Jakob Alexander Sundberg
+45 33 37 49 48
jakob.alexander.sundberg@ft.dk
Organisationskonsulent
Agnes Grundahl
+45 33 37 49 36
agnes.grundahl@ft.dk
Hovedbestyrelseskonsulent
Mourits Horst Løvholt
+45 61 62 54 41
mourits.loevholt@ft.dk
Piccoline
Nora Lykke S. Lund
+45 61 62 57 22
Nora.Lund@ft.dk

Værdikamp

Chef for Værdikamp
Mikkel Andersson
+45 61 62 52 07
mikkel.andersson@ft.dk
Politisk rådgiver
Nicolai Svejgaard
+45 61 62 53 34
Nicolai.poulsen@ft.dk
Politisk rådgiver
Anton Leopold Krogh
+45 61 62 54 14
anton.krogh@ft.dk

Politisk-økonomisk sekretariat

PØ-chef
Kasper Strassmann
+45 33 37 49 35
Kasper.Strassmann@ft.dk
Politisk Chefkonsulent
Anders Madsen
+45 33 37 49 71
Anders.Madsen@ft.dk
Politisk konsulent
Nicoline Emilie Hammer Andersen
+45 61 62 59 11
nicoline.andersen@ft.dk
Europapolitisk konsulent
Morten Møller
+45 61 62 52 92
morten.moeller@ft.dk
Politisk konsulent
Frederikke Egegaard Nielsen
+45 61 62 55 61
Frederikke.Egegaard@ft.dk
Akademisk student
Tobias Jæger Pagh
+45 61 62 55 63
Tobias.Pagh@ft.dk

Medlemssekretærer

Ledende sekretær og medlemssekretær for Alex Vanopslagh
Solvej Kjeldgaard
+45 33 37 49 32
solvej.kjeldgaard@ft.dk
Medlemssekretær for Ole Birk Olesen & Lars-Christian Brask
Gitte Agnethe Buggild
+45 33 37 46 66
gitte.buggild@ft.dk
Medlemssekretær for Carsten Bach, Steffen Larsen & Louise Brown
Marianne Sand
+45 33 37 49 60
marianne.sand@ft.dk
Medlemssekretær for Jens Meilvang, Alexander Ryle & Helena Artmann Andresen
Maikin Isholm Højgaard
+45 33 37 49 21
maikin.hoejgaard@ft.dk
Medlemssekretær for Sólbjørg Jakobsen, Katrine Daugaard & Pernille Vermund
Birgitte Møller
+45 33 37 49 51
Birgitte.Moller@ft.dk
Medlemssekretær for Henrik Dahl, Sandra Skalvig & Steffen Frølund
Vibe Rosengaard
+45 61 62 50 80
vibe.rosengaard@ft.dk