Liberal Alliance Slagelse

Din stemme for et mere liberalt Slagelse

Friere og rigere

Scroll for mere

Liberal Alliance i Slagelse

I vores liberale vælgerforening kæmper vi for et friere, rigere og bedre Slagelse. Vi står for at rekruttere nye medlemmer, som kan bidrage til et mere liberalt Slagelse, afholder arrangementer for vores medlemmer, opstiller kandidater til lokalvalg og fører valgkamp. Hvis du melder dig ind, kan du være med til at lave vores politiske program, hjælpe os i valgkampen og bidrage til en mere fri og liberal by.
Læs mere om vores lokalforening her.

Byrådskandidater

Marcus Techow Danielsson – Spidskandidat
Marcusdanielsson@hotmail.dk
28976561

Alberte Leonora Winther
Aw.thinkpink@gmail.com
31423466

Christoffer Munk
Christoffer.munk@gmail.com
21454420

Jonas Nielsen
Jonasnizze@outlook.com
28742720

Jonas Petersen
Jonas_noerre@hotmail.com
21891396

Mia Techow Danielsson
Fr_miahansen@yahoo.dk
31328982

Mick Keller
mick@mickkeller.dk
52818181

Pierre deShasta
pdsmax@gmail.com
4520208868

Sandra Elisabeth Winther Skalvig
Sandraskalvig@icloud.com
29110611

Villum Christensen
Villum@Slagelse.dk
61153089

Liberal Alliances Ungdom på Vestsjælland

Hvis du er under 30 år, kan du også blive medlem af LAU, som har en lokalforening på Vestsjælland. Her er der både sociale og politiske arrangementer for unge mennesker, der ønsker et mere liberalt Slagelse.
Læs mere om LAU på Vestsjælland her.