Liberal Alliance Roskilde og Lejre

Din stemme for et mere liberalt Roskilde og Lejre

Friere og rigere

Scroll for mere

Vores lokalforening i Roskilde og Lejre

Vi kæmper for et Roskilde med lavere skat, mindre bureaukrati og borgeren før systemet. Hvis du melder dig ind i vores lokalforening, kan du få indflydelse på, hvad vores politisk skal være og hvem vi stiller op som kandidater. Der er også forskellige, lærerige arrangementer for vores medlemmer, som du vil kunne deltage i.
Læs mere her.

Byrådskandidater

Lars-Christian Brask
Mail: l-cb@privat.dk
Tlf.: 2563 6000

Christian Skov Arendorf
Mail: arendorfdistribution@gmail.com
Tlf.: 2020 5714

Hans Eiler Hammer
Mail: haeh@km.dk
Tlf.: 2211 4301

Hans Petter Dalen
Mail: hp@la-roskilde.dk
Tlf.: 2880 3904

Knud Damgaard
Mail: knud@knudd.dk
Tlf.: 26826800

Lars Tonø
Mail: lars@tonoe.dk
Tlf.: 4078 5315

Lasse Søkilde
Mail: lasse@soekilde.com
Tlf.: 4234 7008

Lisa Ditlevsen
Mail: lisa.ditlevsen89@gmail.com
Tlf.: 2515 1616

Lizzi Tvede Waagstein
Mail: lizzi.tvede@gmail.com
Tlf.: 3031 3918

Niels Sejer Pedersen
Mail: Sejer24@hotmail.com
Tlf.: 8173 3606

Nikolaj Vester
Mail: Nikolaj@vesternielsen.dk
Tlf.: 3055 2298

Liberal Alliances Ungdom i Roskilde

Har du lyst til at blive en del af et fællesskab af liberale unge? Så er vores LAU-forening måske noget for dig. Vi arrangerer debatmøder, holder fredagsbar og meget mere. Hos os kan du både have det sjovt og blive klogere.
Læs mere her.