Hovedbestyrelse

Leif Mikkelsen,
formand
Leif.mikkelsen@ft.dk

Mai Christiansen,
næstformand
Maichristiansen@gmail.com

Aksel Tarras Madsen,
formand for Nordsjællands storkreds
Atm@tarras.dk

Alex Vanopslagh,
valgt af landsorganisationen
Avanopslagh@gmail.com

Anders Samuelsen,
medlem af Folketinget
Anders.samuelsen@ft.dk

Carsten Frederiksen,
formand for Københavns omegns storkreds
Mrcarstenfrederiksen@hotmail.com

Carsten Bach,
medlem af Folketinget
Carstenbach@gmail.com

Christina Egelund,
medlem af Folketinget
Christina.egelund@ft.dk

Claus Rasmussen,
valgt af landsorganisationen
Cru@qlab.dk

Emil Lykke Jensen,
valgt af landsorganisationen
Emil@emillykkejensen.dk

Erhardt Mogensen,
formand for sjællands storkreds
Erhardtmogensen@mail.dk

Henrik Dahl,
medlem af Folketinget
Sociologenhenrikdahl@gmail.com

Ida Tokehøj,
formand for Fyns storkreds)
Pelletokehoj@gmail.com

Joachim B. Olsen,
medlem af Folketinget
Joachim.olsen@ft.dk

Bestyrelsesmedlem
Laura Lindahl, medlem af Folketinget
Laura@lauralindahl.dk

Linda Christie Andrea,
valgt af landsorganisationen
Linda@andreaweb.dk

Morten Rugholm
formand for Østjyllands Storkreds
Email: mortenrugholm@gmail.com

May-Britt Buch-Kattrup,
medlem af Folketinget
May-britt@kattrup.dk

Merete Riisager,
medlem af Folketinget
Merete.riisager@ft.dk

Mette Bock,
medlem af Folketinget
Mette.bock@ft.dk

Michael Andersen,
valgt af landsorganisationen
Michael@ramsgaarden.dk

Mikkel Kruse,
valgt af landsorganisationen
Mikkelkruseolsen@gmail.com

 

Nathali Selmeczi Leth,
formand for Københavns storkreds
Nathali_sl@hotmail.com

Niels Westy,
valgt af landsorganisationen
Niels.westy@gmail.com

Ole Birk Olesen,
medlem af Folketinget
Ole.birk@ft.dk

Ole Havskov Jacobsen,
formand for Sydjyllands storkreds
Ole@basko.dk

Rune Hjortkjær Meldgaard,
valgt af landsorganisationen
Meldgaard@ejendomsadm.dk

Simon Emil Ammitzbøll,
medlem af Folketinget
Simon.ammitzboll@ft.dk

Carsten Grønning
formand Bornholms storkreds
Email: carsten@nbr.dk

Stefan Roy Frederiksen,
formand for Liberal Alliances Ungdom
Stefan.r.aa.frederiksen@gmail.com

Steffen Larsen,
valgt af landsorganisationen
El.ste@hotmail.com

Stephan Brochdorff Jensen,
formand for Nordjyllands storkreds
S.brochdorff@hotmail.com

Villum Christensen,
medlem af Folketinget
Villum.christensen@ft.dk